Sabah - Akşam: 09:00 - 20:30

SARIÇAM TİCARET MERKEZİ KAT:1 NO:4

 Kasko Sigortasında Ferdi Kaza Teminatı

Kasko Sigortasında Ferdi Kaza Teminatı

Kazalar asla bir ön uyarı ile gelmez; Öngörülemeyen durumlar her an ortaya çıkabilir. Türkiye Araştırma Departmanından elde edilen veriler, 2019’da 1.51.000’den fazla trafik kazası vakasının rapor edildiğini gösteriyor. Türkiye, dünyadaki karayolu trafik olaylarının %6’sını oluşturuyor. Bu yüzde endişe verici çünkü ülke, dünya çapında sahip olunan araçların sadece %1’ine sahip.

Sevdiklerinizi Kasko Kasko Sigortası ile Güvende Tutun

Bu tür veriler ışığında kasko sigortasına ihtiyaç duyulması kaçınılmazdır. Bu tür kasko planları kapsamındaki ferdi kaza sigortası, bir kazanın etkilerini mümkün olan en iyi şekilde hafifletir. Kasko sigortasında yer alan kaza sigortası aynı zamanda mal sahibi-sürücünün talihsiz vefatı halinde adaya tazminat sağlayarak sevdiklerinizi maddi olarak da korur.

Kasko Sigortasında Ferdi Kaza Teminatı Nedir?

Ferdi kaza sigortası, sahibi-sürücünün kazaya bağlı ölümü durumunda kazaya bağlı yaralanmalara veya sevdiklerine maddi güvenceye karşı bir koruma aracıdır. Mali güvenlik motorlu araç sigorta şirketleri size stressiz araç kullanma izni verir.

Bir ferdi kaza poliçesi , sigorta poliçesinin önceden belirlenmiş normlarına göre tıbbi faturaların ödenmesine yardımcı olur. Politika ayrıca, bir kaza sonrasında bunları yerine getiremediğinizde mali taahhütlerinizi de yerine getirebilir. Buna engellilik, bedensel yaralanma ve/veya bir vücut parçasının kaybı gibi durumlar dahildir. Ek olarak, arabayı kullanırken bir araç kazası nedeniyle talihsiz bir şekilde ölmeniz durumunda aileye toplu ödeme sağlar.

Türkiye’de Araba Sigortası ile Ferdi Kaza Sigortasına Sahip Olmak Zorunlu mu?

Türkiye hükümeti, tüm araç sahipleri için bir Kişisel Kaza Sigortası zorunlu kılıyor. Türkiye Motor Tarifesi 2002, ferdi kaza teminatını araba sigortası poliçeleri ile entegre etmiştir . Bu, kaza sigortasının , kapsamlı araba sigortası poliçesinin yanı sıra sadece sorumluluk poliçesinin bir parçasını oluşturduğu anlamına gelir . Bu, tüm sahip-sürücüler için kazara kayıplara karşı koruma sağlar. Ferdi kaza sigortasının olmaması hukuki sonuçlar doğurabilir.

Kaskolu Ferdi Kaza Sigortası

Araç sahipleri daha önce aldıkları her araç için yeni bir kaza sigortası almak zorundaydılar. Ancak Adana Sigorta Düzenleme ve Geliştirme Kurumu şimdi kişisel kaza kapsamını araba sigortasından ayırdı. Ocak 2019’dan itibaren geçerli olan bu yeni kanun, her yeni araçta eski bir kaza sigortası satın alma kuralının yerini almıştır. Bu nedenle, ferdi kaza sigortası artık ömür boyu yenileme seçenekleriyle tek seferlik bir yatırımdır. Bu, araç sahipleri üzerindeki mali yükü azaltmaya yardımcı olur.

Ferdi Kaza Sigortasının Faydaları

  • Engelliliğe veya ölüme karşı mali koruma
  • Önceden belirlenmiş amortisman levhaları
  • Gerektiğinde ve ek özellikler için araba sigortası eklenti kapakları
  • Politikayı satın almak için çevrimiçi mod
  • Sorunsuz talep gönderme süreci. Sigorta sağlayıcıları, kaza sonucu oluşan talepleri öncelikli olarak ele alır
  • İstihdam kapsamı, cenaze masrafları, araç değiştirme ödenekleri, eğitim ödenekleri ve ev tadilatı ödenekleri şeklinde fazlalık yardımlar

Ferdi Kaza Teminat Masrafı

Ferdi kaza sigortası için ödeyeceğiniz prim tutarı mesleğinize ve yaşınıza göre belirlenmektedir. Bazı sigorta sağlayıcıları, bir prim teklif etmeden önce tıbbi geçmişinizi bile değerlendirebilir. Prim tahmininiz de teminat seçiminize bağlıdır. BNY araba sigortası, araba sigortası kapsamında çeşitli teminat planlarına sahiptir. Faydalar ve anapara toplamı planlar arasında değişiklik gösterdiğinden, politikanın satın alma fiyatı da değişir. Seçtiğiniz plan, gereksinimlerinize ve bütçenize bağlıdır. Ancak kararınız eninde sonunda primi belirleyecektir.

Yolcu/Sürücü Ferdi Kaza Sigortası

Araç sahibi sürücüler için ferdi kaza sigortası zorunludur. Ancak yolcuları ve/veya diğer sürücüleri kapsamak farklı seçenekler içerir. Bir seçenek, ekstra bir prim ödemek ve sürücüyü kaza sigortanıza eklemektir. Bu durumda, yalnızca poliçenizde belirtilen dalgıç, bir kazadan kaynaklanan maddi menfaatleri talep edebilir. Kaza sırasında araç başka bir sürücü tarafından kullanılıyorsa ve kişi sizin poliçeniz kapsamında değilse herhangi bir menfaat talebinde bulunamaz.

Aynı şekilde kaza poliçenize yan yolcuları da eklemeniz gerekiyor. Ve sadece listelenen yolcular poliçenizden kaza yardımı almaya hak kazanır.

BNY Sigorta Kasko ile Ferdi Kaza Teminatı

BNY kasko sigortası, çok çeşitli teminat seçenekleriyle doludur. Ferdi kaza teminatı, yaralanmalarınızın tedavisinden kaynaklanan tıbbi maliyetler nedeniyle bir kazanın sizi maddi olarak yormamasını sağlar. Poliçe aynı zamanda hasarlı aracınızın tamir masraflarından ve kazaya karışan üçüncü şahıslara karşı sorumluluklardan da çantanızı korur.

Tata AIG araba sigortası poliçesi, araba sigortasını 30 gün içinde yenilemenizi sağlar. Ayrıca, poliçeyi iptal etmeye karar verebileceğiniz 15 günlük bir değerlendirme süresi de alırsınız.

Çözüm

Dolayısıyla ferdi kaza sigortası, koruma planı kapsamındaki herkesin güvenliğini sağlayan bir şemsiyedir. Türkiye yollarında kazalar çok yaygındır. Onlarla başa çıkmanın en iyi yolu finansal olarak korunmak. BNY Sigorta’nın araç sigortası ile araç sahibi sürücüler için olağanüstü parasal avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Sık sorulan bazı sorgular aracılığıyla makalenin kısa bir özeti

Kaza sigortası kapsamında neler var?

Bir kaza sigortası poliçesi, kısmi veya tam sakatlık, kaza sonucu bedensel yaralanma ve geçici veya kalıcı nitelikteki sakatlıklar gibi kayıpları kapsar. Sigortalının vefatı halinde, sigortacı adaya %100 tazminat sağlar.

Sigorta kaza sonucu ölümü kapsıyor mu?

Evet, kaza sonucu ölüm hem hayat hem de ferdi kaza sigortası kapsamındadır. Hayat sigortası, doğal sebeplerden veya kazalardan kaynaklanan ölümleri kapsar. Ancak dört tekerlekli bir aracın sigortası yalnızca kaza sonucu meydana gelen ölümleri kapsar.

Ferdi kaza tazminatı teminatı nedir?

Ferdi kaza poliçesi, her türlü kazadan kaynaklanan yaralanmalara karşı aradığınız bir korumadır. Yaralanma, kısmen veya tamamen sakatlık, bedensel yaralanma, uzuv veya konuşma kaybı veya en kötü senaryoda sigortalının ölümü ile sonuçlanabilir. Kaza sigortası, tüm bu ihtimallere karşı finansal koruma sağlar.

Kaza sonucu ölümü ne kapsar?

Kaza sonucu ölüm, bir motorlu taşıt çarpışması, hava, karayolu veya demiryolu kazası, yangın patlamaları veya benzerlerinden meydana gelen ölümü içerir. Bazı olaylar tesadüfi olmayan olarak sınıflandırılır. Araba sigortası, istisnalar gibi olayları listeler. Yaygın istisnalardan bazıları intihar girişimleri, sarhoşken araba kullanma ve tehlikeli sporlara düşkünlüğü içerir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.