Trafik Sigortası Nedir?

Araba sigortası yolculuğunuza başlayalım!

Araba sigortası veya dört tekerlekli araba sigortası, bir araba sahibi ile araba sigortası sağlayıcısı arasında, kazalar ve doğal afetler gibi öngörülemeyen olaylar nedeniyle maddi kayıplar olması durumunda dört tekerlekli arabalara koruma sağlayan bir sözleşmedir. Bu sözleşme, çoğu zaman, arabanın gösterge panelinde tutulacak ve ancak trafik polislerinin sizden kağıt istemesi durumunda çıkarılacak bir kağıt parçası olarak algılanır. Ama hepsi bu değil! Bu belge, bir kaza sonucu hasar görmesi veya kaybolması durumunda dört tekerlekli aracınızı finansal olarak korur. Yoldayken, ne kadar dikkatli olursanız olun, bir kazayla karşılaşma ve ağır onarım faturalarıyla karşılaşma olasılığınız vardır .

Sigortalı araba kazara üçüncü şahıs aracına/maline zarar verdiğinde veya bir üçüncü şahıs veya şahsı yaraladığında sizi mali sonuçlardan koruyan üçüncü şahıs araba sigortası gibi farklı dört tekerlekli sigorta türleri vardır. Bu üçüncü şahıs araba sigortası veya sorumluluğu sadece poliçeyi kapsar, sigortalı araca verilen zararları kapsamaz. Türkiye’de, Motorlu Araçlar Yasası uyarınca, aracınızı yola çıkarmak istiyorsanız geçerli bir üçüncü şahıs sigorta poliçesine sahip olmanız zorunludur.

Diğer bir kasko poliçesi türü, sadece üçüncü şahısların sorumluluğuna karşı değil, aynı zamanda kaza, hırsızlık, yangın ve yıldırım, fırtına, sel, siklon vb. veya vandalizm, isyan vb. insan yapımı hasarlar. Sadece bu değil! Ayrıca, bir kazada meydana gelen yaralanmaları veya Tanrı Korusun, herhangi bir ciddi fiziksel hasarı kapsayan bir Ferdi Kaza Sigortası da alabilirsiniz!

Çevrimiçi araba sigortası satın aldığınızda, ihtiyaçlarınıza göre üçüncü şahıs bir araba sigortası veya kapsamlı bir araba sigortası veya hatta tek başına bir hasar poliçesi arasında seçim yapabilirsiniz. Aracınızın ihtiyaç duyduğu teminat türünü ve korumayı seçmenize yardımcı olmak için çevrimiçi olarak bir dizi üçüncü taraf ve kapsamlı araba sigortası poliçesi sunar. 13 araba sigortası eklentisi ile kapsamlı araba sigortası kapsamını daha da geliştirebilirsiniz. Dört tekerlekli aracınız için ideal olan araba sigortası poliçesini bulmak için araç bilgilerinizi girin ve teklifi kontrol edin!

Neden Araba Sigortasına İhtiyacınız Var?

Aracınızı ve sizi maddi zararlara yol açabilecek çeşitli durum ve senaryolardan korumak için kasko veya dört teker poliçesi gereklidir. Üçüncü şahıs veya kapsamlı bir dört tekerlekli araba sigorta poliçesine sahip olmanızın nedenlerinden bazıları şunlardır:

Kanunlara uyma

Zorunlu trafik sigortası , Motorlu Taşıtlar Kanunu , bir üçüncü taraf araba sigorta poliçesi olan bir yasa ile zorunlu . Bu nedenle, Türkiye yollarında seyreden her araba en azından 3. şahıs trafik sigortası kapsamında olmalıdır. Geçerli bir politika olmadan, yasalarla başınız belaya girebilir ve ağır trafik cezaları ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Hırsızlığa karşı koruma

Dört tekerlekli aracınız veya araba parçalarının çalınması durumunda, araba sigorta poliçeniz mali zararları karşılayabilir ve arabanın kaybını veya araba parçalarının değiştirilmesini veya onarılmasını tazmin edebilir. Aracınızın tamamen kaybolması (tamir edilemeyecek hasar) veya çalınması durumunda , Bny sigorta aracınızın sigorta bedelini size sağlamak için hızlı ve kolay bir uzlaşma süreci sağlar.

Doğal afetlere karşı koruma

Sel, kasırga, fırtına, deprem veya diğer doğal afetlerde aracınız önemli hasarlarla karşı karşıya kalabilir ve onarımların kapsamı maliyetli olabilir. Dört tekerlekli araba sigortanızın sağladığı finansal plan, aracınızın zorlu havalarda bile güvenli ve iyi durumda olması için bu hasarların giderilmesine yardımcı olur.

Üçüncü şahıs sorumluluğuna karşı koruma

Üçüncü şahıs sorumluluğu, sigortalı dört tekerlekli araç üçüncü şahıs bir araca veya mülke kazara hasar verdiğinde veya üçüncü şahıs bir şahsın yaralanmasına neden olduğunda ortaya çıkar. Üçüncü şahıs araba sigortası veya hatta kapsamlı bir araba sigortası poliçesi bu üçüncü şahıs yükümlülüklerini kapsar ve sigortalı arabanın poliçe sahibini mali zararlardan korur. Bny Sigorta’da, sizi bir dizi hasardan korumak için temel ve kapsamlı sigorta kapsamına sahip dört tekerlekli sigorta poliçeleri sunuyoruz.

Mali kayıplara karşı koruma

Kaza sonucu bir çarpışma veya bir vandalizm eylemi nedeniyle arabanızda tümsek veya derin bir çizik varsa, maddi hasara yol açabilir. Burada, Kendi Hasar Sigortası veya kapsamlı trafik sigortası, sigortalı araca çeşitli hasarlardan, hırsızlıktan ve kazalardan doğal afetlerden kaynaklanan hasarlara ve daha fazlasına karşı tam koruma sağladığı için yararlıdır.

Ferdi Kaza Sigortası

Bir araba sigortası poliçesi ile, sigortalının bedensel yaralanması, sakatlığı ve hatta ölümü durumunda, Türkiye Sigorta Düzenleme ve Geliştirme Kurumu tarafından yayınlanan yönergelere göre, kişisel kaza sigortasından yararlanabilirsiniz. aracın sahibi-şoförü.

Kasko Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araba sigortası satın alma süreci basittir ancak zaman ve biraz araştırma gerektirir. Bny Sigorta, uygun bir dört tekerlekli sigorta poliçesine sahip olmanın önemini anlar ve değişen bireysel ihtiyaçlara ve bütçelere hitap eden araba sigortası poliçeleri sunar. Araç sigortası satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar aşağıda belirtilmiştir:

Sigorta Türüne Karar Verin

Dört tekerlekli araç sigortası seçerken, temel bir üçüncü şahıs sorumluluk sigortası ile kapsamlı bir sigorta teminatı arasında seçim yapabilirsiniz. Temel bir üçüncü şahıs sigortasına sahip olmak yasal bir zorunluluktur ve yalnızca üçüncü şahıs bir kişiye veya mülke verilen zararları kapsarken, kapsamlı bir araba dört tekerlekli poliçesi, kaza sonucu oluşan hasarlara, kayıp ve hırsızlıktan kaynaklanan hasarlara karşı koruma sağlayan daha kapsamlı bir teminat sunar. , doğal ve insan kaynaklı afetler ve ayrıca ferdi kaza teminatı sunmaktadır. Bny Sigorta ayrıca Kapsamlı Araç Sigortası Poliçesi, Müstakil Araç Sigortası Poliçesi ve Üçüncü Şahıs Araba Sigortası Poliçesi gibi çeşitli araç sigortası türleri de sunuyoruz . Size ve aracınızın ihtiyaçlarına en uygun araç sigortası türünü bulabilmeniz için bu seçenekler dizisi.

Politika Kapsamını Kontrol Edin

Araba sigortası poliçenizin poliçe kapsamı, esas olarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olacaktır. Bunun dışında aracınızın markası ve modeli, yaşadığınız bölge ve diğer faktörler poliçe kapsamını etkileyecektir. Uygun bir sigorta poliçesi seçerken, bilinçli bir karar vermeden önce çeşitli poliçelerin kapsamını hesaplamak ve karşılaştırmak için Bny Sigorta araba sigortası hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

Eklentilerin Kullanılabilirliği

İnternet üzerinden trafik sigortası satın alırken veya poliçenizi yenilerken, uygun eklentiler yardımıyla poliçenizin kapsamını genişletmeyi veya genişletmeyi düşünebilirsiniz. Anahtar Değiştirme, Faturaya Dönüş, Motor Güvenliği ve daha fazlası gibi araç sigortası poliçenizin kapsamı dışındaki çeşitli durumları karşılayan 13 benzersiz eklenti sunuyoruz. Araba sigorta poliçenizdeki uygun eklentilerin bir seçimi, dört tekerlekli aracınız için çok yönlü bir koruma sağlayabilir.

Sigortalı Beyan Edilen Değeri Kontrol Edin

Aracın IDV veya Sigortalı Beyan Değeri, mevcut piyasa değeridir. Araç sigortanızı hesaplarken, aracınızın sigortalı olduğu miktar olduğu için IDV önemlidir. “Tam kayıp” durumunda – aracın tamamen hasar görmesi veya çalınması – poliçe sahibi, talep karara bağlandığında Sigortalı Beyan Edilen Değeri alır. Her zaman IDV’yi dikkatli seçin, çünkü daha düşük bir IDV, daha düşük poliçe primleri anlamına gelse bile, toplam kayıp durumunda yetersiz tazminat anlamına gelir. Öte yandan, daha yüksek bir IDV, daha pahalı primler ödemek anlamına gelebilir.

Nakitsiz Garaj Ağı

Küçük veya büyük bir hasar durumunda aracınızı onarmak istiyorsanız, hasarların onarılması için sigorta sağlayıcınızın ağ garajlarını ziyaret edebilirsiniz. Bunu yaparak, sigortacının onarım masraflarını doğrudan garaja ödediği ve onarımlarınız için fahiş miktarlar harcamanıza gerek kalmadığı nakitsiz taleplerden yararlanabilirsiniz!

Teklifleri Karşılaştır

Bny Sigorta’nın çevrimiçi Trafik Sigortası Hesaplayıcısı , farklı dört tekerlekli sigorta poliçelerini çevrimiçi olarak karşılaştırmanızı kolaylaştırır. Bütçenize ve gereksinimlerinize bağlı olarak, sigorta tutarını, eklentileri seçebilir ve ardından aracınızı korumak için uygun olanı bulmak için farklı planları karşılaştırabilirsiniz.

Talep Uzlaşma Oranını, incelemeyi ve sunulan hizmeti kontrol edin

Bir şirketin hasar kapatma oranı, kaskonuzu satın alırken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Sigortacınızın tazminat ödeme oranı yüksekse, tazminatlarınızın zamanında ödenme şansının daha yüksek olduğunu gösterir. Aynı şekilde sigorta şirketinin sunduğu hizmet de müşteri sadakatini doğrudan etkiler ve şirketten dört tekerlekli bir sigorta poliçesi satın almadan önce kontrol edilmelidir.

Bny Sigorta Kasko Sigortası Türleri

Bny Sigorta her biri araç sahiplerinin değişen ihtiyaçlarını ve ihtiyaç duydukları teminatı karşılamak için tasarlanmış birçok türde araba sigortası poliçesi sunar:

Kapsamlı Trafik Sigortası Poliçesi

Kapsamlı araç sigorta poliçe teklifler temel üçüncü tarafa dört kıyasla geniş kapsama tekerlekli kaza nedeniyle sigorta ve teklifler üçüncü taraf yükümlülükler karşı koruma hem de hasar, arabanın kaybı, vb sel, deprem, siklonlar gibi doğal afetler ve insan yapımı felaketler. Ancak, madde etkisi altında araç kullanmak ve belirlenen coğrafi alan dışında araç kullanmaktan kaynaklanan hasarlar, kapsamlı dört tekerlekli araç sigortası kapsamında değildir.

Tek Başına Kendi Hasarlı Araç Sigorta Poliçesi

Eylül 2018’den sonra satın alınan sigortalı aracın kaza sonucu maddi bir zarara uğraması durumunda, sadece sigortalı araca verilen zararları kendi hasar sigortası karşılar. Bu poliçe üçüncü şahısların uğradığı zararları kapsamaz ve sadece Eylül 2018’den sonra satın alınan araçlar için geçerlidir.

Tek Başına Üçüncü Şahıs Araç Sigortası Poliçesi

Bağımsız üçüncü şahıs araba sigortası poliçesi, temel ancak yasal olarak zorunlu bir araba sigortası poliçesidir. Sigortalı aracınızın üçüncü şahıslara veya mala vereceği zararlardan doğan hukuki ve mali yükümlülüklerden sizi korur. Ancak bu poliçe, sigortalı araca herhangi bir zararı karşılamaz.

Kasko Poliçemiz Neleri Kapsar?

Bny Sigorta dört tekerlekli sigorta poliçesi size aşağıdakiler gibi birçok duruma karşı geniş bir teminat sunar:

Arabanın Hırsızlığı

Kapsamlı trafik sigortası poliçemiz kapsamında, aracınızın bir kaza sonucu çalınması veya tamamen hasar görmesi (tamir edilemeyecek şekilde hasar görmesi ) durumunda Sigortalı Beyan Değerini (IDV) veya aracın toplam piyasa değerini size geri ödeyeceğiz.

Doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar

Kasko, sel, kar yağışı, don, deprem, yağış gibi doğal afetlerin neden olduğu hasarlara karşı kapsamlı bir kasko poliçesi veya bağımsız bir hasar sigortası ile finansal güvenceye sahip olursunuz.

İnsan kaynaklı afetler ve yangından kaynaklanan hasarlar

Kendi hasar sigortası veya kapsamlı bir dört tekerlekli araç poliçesi, isyanlar, terör saldırıları, grevler, kötü niyetli insan kaynaklı felaketler vb.’nin neden olduğu zararların yanı sıra yıldırım, patlamalar, kendiliğinden tutuşma nedeniyle oluşan yangın hasarlarına karşı teminat sunacaktır. ve bunun gibi.

Kaza sonucu araçta meydana gelen hasarlar

Aracınız, kazanın ciddiyetine bağlı olarak küçük veya büyük hasarlar alabilir. Kapsamlı bir dört tekerlekli trafik sigortası ve bağımsız bir kendi hasar sigortası, kaza sonucu gerekli olan onarımlardan kaynaklanan finansal yükümlülükleri karşılayacaktır.

Taşıma sırasında oluşan hasarlar

Bazen aracınızı bir yerden başka bir yere su yolları, demiryolları, karayolları, hava yolları vb. ile taşımanız gerekebilir. Aracın transit sırasında meydana gelen hasarlar kapsamlı bir kasko poliçesi kapsamındadır.

Üçüncü Şahıs Sorumluluk Teminatı

Kapsamlı araba sigortası poliçelerimizin yanı sıra üçüncü şahıs araba sigortası kapsamındaki üçüncü şahıs yükümlülüklerini de karşılarız. Sigortalı dört tekerlekli taşıtın üçüncü şahıslara verdiği bedensel zararlar, üçüncü şahısların ölümü ve üçüncü şahıslara ait mala gelebilecek zararlar üçüncü şahıs sorumluluk sigortası kapsamındadır.

Araç Sahibi-Sürücü Ferdi Kaza Sigortası

Kapsamlı dört tekerlekli sigorta planlarımız, araç sahibi sürücülere Ferdi Kaza Teminatları sunmaktadır. Bu teminat, bir kaza sonucu meydana gelen yaralanmalar için acil tıbbi masrafların yanı sıra araç sahibi-şoförü hastaneye taşıma masraflarını, örneğin ambulans masraflarını karşılar. Kaza nedeniyle mal sahibi-sürücü vefat ederse, tayin edilen hak sahibine önceden belirlenen miktarda ödeme yapılır.

13 Araç Sigortası Eklentisi Listesiyle Özel Kapsam

13 araba sigortası eklentisi listesinden seçim yaparak kapsamlı araba sigortası kapsamınızı geliştirebilirsiniz. Yol Yardımı Sigortası ile belirli durumlar için teminat alın, Motor Güvenli ve Lastik Güvenli teminatları ile arabanın belirli kısımları, Sıfır Amortisman Teminatı ile aracın amortismanı ve araba sigortası eklentilerimizle çok daha fazlası!

Kasko Poliçemizde Neler Kapsanmaz?

 • Uygun bir ehliyet olmadan sürüşten sonra maruz kalınan hasarlar
 • Araç coğrafi bölge dışında, yani Türkiye dışında kullanılıyorsa
 • Alkol veya uyuşturucu etkisi altında araç kullanmaktan kaynaklanan hasarlar
 • Düzenli kullanım ve amortisman nedeniyle olağan aşınma ve yıpranma
 • Aracın genel bakımı için sigortalanan masraflar
 • Sürücünün ihmalinden kaynaklanan hasarlar
 • Ticari kullanım için özel araç kullanma
 • Hız yarışı, çarpışma testi vb. nedeniyle oluşan hasarlar.
 • Ülkedeki savaş veya savaş benzeri durumlardan kaynaklanan zararlar ve nükleer tehlike
 • Eklenti dahil olmadığında belirli bir eklenti kapsamındaki hasarlar
 • Aşınma ve yıpranma nedeniyle sarf malzemelerinin değiştirilmesi için yalnızca %50 maliyetin geri ödenmesi

Trafik Sigortası Eklenti Kapakları

Ek teminatlar, poliçenizin sunduğu korumayı artırmak için araba sigortanıza veya dört tekerlekli araç sigortanıza ekleyebileceğiniz ek avantajlardır. Bny Sigorta, aralarından seçim yapabileceğiniz 12 eklenti sunar:

Yol yardımı

Yol kenarına yardımı senin sigortalı arabaya gündüz arıza yardım sağlar ve üzerinde bir eklenti olduğunu eğer yakın hiçbir yardımıyla uzak bir konumda aşağı araba sonları. Sigorta sağlayıcınız, acil bir durumda, temasa geçildiğinde yakıt ikmali veya çekme için bir ekip gönderecek veya bir tamirci hizmeti sunacaktır.

Cam Elyaf ve Plastik Parçaların Onarımı

Bu eklenti, hasarlı cam, fiber ve plastik parçaları garajdan tamir ettirmenizi ve Hasarsız Bonus indiriminizi etkilemeden hasarlar için talepte bulunmanızı sağlar. Ancak, her poliçe yılı için, kapsamlı dört tekerlekli sigorta poliçenize karşı yalnızca bir onarım talebine izin verilir.

Günlük ödenek

Aracınız bir kazaya uğrar ve uzun süre garajda kalmak zorunda kalırsa, Günlük Ödenek eklentisi aracınız olmadan yapacağınız seyahatler için size bir miktar sağlar. Tutar, dört tekerlekli sigorta talebinin nedenine bağlı olarak 10-15 gün boyunca ödenebilir.

Acil Ulaşım ve Otel Masrafları

Arabanız bir kazayla karşılaşırsa ve hedefinize ulaşamazsanız, bu eklenti bir otelde gecelik konaklama masraflarınızı ve eve veya varış noktanıza en yakın şehre geri dönmek için seyahat ücretlerinizi karşılar.

Anahtar Değiştirme

Anahtar değiştirme eklentisi, aracın veya anahtarın çalınması durumunda kaybolan araba anahtarlarınızın değiştirilmesi maliyetini kapsar.

Motor Güvenli

Aracınızın en pahalı parçalarından biri olan motorunuzu koruduğu için kullanışlı eklentiler arasındadır. Sel tehlikesi olan bir bölgede kalırsanız, bu eklenti, ekstra bir ücret ödemeden motoru onarmak veya değiştirmek için talepte bulunmanıza yardımcı olur. Kapsamlı dört tekerlekli sigorta poliçesi motorunuzun korumasını kapsamaz. Bu eklenti, aşırı derecede aşınmış ve eskimiş eski araba motorları için etkili değildir.

Lastik Güvenli

Bu eklenti ile hasarlı bir lastiğin veya iç lastiğin onarımını veya değiştirilmesini karşılayabilirsiniz. Ancak bu eklenti, ancak bir kaza sonucu lastik ve iç lastiklerin kaybolması veya hasar görmesi durumunda maddi kayıpları koruyabilir.

Sarf Malzemesi Giderleri

Bu eklenti ile sigortalı aracınızda bir kaza sonucu kaybolan ve değiştirilmesi gereken sarf malzemelerin maliyetini karşılıyoruz. Sarf malzemeleri klima gazı, motor yağı, şanzıman yağı, somun ve cıvata, yağ filtresi vb. Ancak, yakıt maliyeti bu eklenti ile karşılanamaz.

Kişisel Eşyaların Kaybı

Bir kaza durumunda, bu eklenti giysi, video kaset, ses kaseti ve CD gibi kişisel eşyaların kayıp veya hasarını karşılamaya yardımcı olur. Eklenti, banka ve kredi kartları, mücevher, para, saat vb. eşyaların kayıp veya hasarını kapsamaz.

Faturaya Dön

Hırsızlık veya tam hasar nedeniyle aracınızın tamamen kaybolması için bir talepte bulunduğunuzda, bu eklenti, satın alma fiyatı ile tazminat tutarı arasındaki maliyet farkını (amortisman nedeniyle) kapatmaya yardımcı olur. Ayrıca, piyasada aynı marka ve modelde yeni bir araba varsa, talep tutarı ile yeni modelin maliyeti arasındaki farkı geri ödeyeceğiz. Ayrıca kayıt ücretlerini ve araca harcadığınız yol vergisini de ödeyeceğiz.

Sıfır amortisman

Hasar için bir talepte bulunduğunuzda, sıfır amortisman veya sıfır amortisman eklentisi, aracınızın parçalarının düşülen amortisman maliyetinin size geri ödenmesini sağlar. Bu nedenle, amortisman kesintisi olmadan sigortalı toplam tutarı alabilirsiniz. Ancak, bu yardımdan yalnızca açılan ilk iki talep için yararlanabilirsiniz. Bu eklenti, yalnızca kendi kasko kasko poliçeniz veya kapsamlı kasko poliçeniz için geçerlidir.

Kasko Primi Nasıl Hesaplanır?

Araba sigortası primi, bireyler tarafından dört tekerlekli bir sigorta poliçesi seçimini yönlendirir. Yukarıdaki bölümde de görüldüğü gibi bu primi etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Ancak, araba sigortası poliçesi seçiminiz için kesin primi nasıl hesaplayabileceğinizi biliyor musunuz? Dört tekerlekli araç sigorta priminizi hesaplamanın popüler yöntemleri aşağıdadır:

Çevrimiçi prim hesaplayıcımızla araba sigortası priminizi hesaplama

Bir araba sigortası primi hesaplayıcısı, sigorta şirketleri tarafından priminizi hemen hesaplamanıza yardımcı olmak için sağlanan çevrimiçi bir araçtır. Sadece gerekli bilgileri girin, poliçe kapsamını ve eklentileri seçin ve Fiyat Al’a tıklayın. Hesaplayıcı, ihtiyacınız olan dört tekerlekli araç sigortasını satın almak için ödemeniz gereken toplam primi gösterecektir.

Kendi Hasar Sigorta Primi Hesaplama

Kendi hasar sigortası poliçesinin primi şu şekilde hesaplanır:
[Sigortacının Belirlediği Sigortalı Beyan Değeri*Prim Tarifesi] + Eklentiler

Aracınızın Sigortalı Beyan Değerinin Hesaplanması

Aracınızın IDV’si şu şekilde hesaplanır:
[Üreticiye göre aracın liste fiyatı – amortisman indirimi] + [Liste fiyatına dahil olmayan araç aksesuarlarının maliyeti – aksesuarların amortisman indirimi]

Süresi Dolmuş Araç Sigortası Online Nasıl Yenilenir?

Dört teker sigortanızı süresi dolmadan yenilemezseniz üzülmeyin. Poliçeye ara verildiğinde aracınız için yeni kasko satın alabilir; ancak, poliçe düzenlenmeden önce aracınızı incelemesi için bir müfettiş veya eksper göndermemiz gerekebilir. Daha fazlasına ihtiyaç var? Önceki poliçenizin sona ermesinden sonraki 90 gün içinde bizden süresi dolmuş bir araba sigortası satın alırsanız, Hasarsızlık Priminizi (NCB) tutmanıza izin verilebilir.

Bny Sigorta ile süresi dolmuş bir araba sigortası poliçesini şu şekilde yenileyebilirsiniz:
Adım 1 – Bny araba sigortası yenileme sayfasına gidin.
Adım 2 – Araç kayıt numaranızı girin. ‘Yenile’yi tıklayın.
Adım 3 – Ekran tarafından istendiği gibi ayrıntıları sağlayın. Aşağıdakiler gibi eklentiler listesinden seçim yapın:

 • Sıfır Amortisman Örtüsü
 • Yol Yardımı Kapağı
 • Fatura Kapağına Dön
 • Motor Güvenli
 • Lastik Güvenli
 • Talep Yok Bonusu (NCB) koruması vb.

Adım 4 – Ayrıca, önceki poliçe süresi ve poliçenin sona erme tarihi ile ilgili herhangi bir talep hakkında bilgi bulundurun. Ek olarak, aracın marka ve modelinin ayrıntılarına ve kişisel bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
Adım 5 – Tüm bilgileri girdikten sonra kasko priminiz oluşturulur ve ekrana gelir.
Adım 6 – Kasko prim ödemenizi online olarak tamamlayın, süresi dolan poliçeniz yenilensin!
Yenilendikten sonra, araba sigortası poliçesi yetkili e-posta kimliğinize e-posta ile gönderilecektir. Arabanızı sürerken her zaman sigorta poliçenizin bir kopyasını taşıyın.

Trafik Sigortası Sıkça Sorulan Sorular

Poliçe yenileme son tarihinizi kaçırdıysanız, yine de araba sigortanızın yenilenmesi konusunda size yardımcı olabiliriz. Arabanızın kayıt numarası, önceki poliçe numaranız, daha önce yaptığınız taleplerin sayısı ve arabanızın birkaç resmi gibi birkaç ayrıntıya ihtiyacımız olacak. Bunu elde ettiğimizde, araba sigortası priminizin ne olması gerektiğini anlamak için daha iyi bir konumda olacağız. İşlemi, önceki kasko poliçenizin süresinin dolmasından itibaren 90 gün içinde tamamlarsanız, NCB’nizi yeni poliçenize bile aktarabiliriz!

Çeşitli araba sigortası poliçesi seçenekleri için ne tür primler ödemeniz gerektiğini anlamak için Bny Sigorta araba sigortası prim hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

Bu tamamen satın aldığınız Bny Sigorta araba sigortası poliçesine bağlıdır. Kapsamlı araba sigortası planımızı satın alırsanız, şunları kapsayacaktır:

 • Arabada kayıp veya hasar
 • Bir üçüncü şahıs ve/veya üçüncü şahıs mülküne verilen herhangi bir hasar
 • Araç sahibi-şoför için ferdi kaza sigortası
 • Aracın kendisinde hasar

Araç sigortanızı çevrimiçi olarak hızla yenilemek için Bny Sigorta web sitesini ziyaret edin. Araç ve poliçe bilgilerinizi girdikten sonra prim ödemenizi internet bankacılığı, kredi veya banka kartınız ile yapabilirsiniz. Ödeme işlendikten sonra, poliçenizin basılı ve elektronik bir kopyasını alacaksınız.

Her zaman çevrimiçi olarak araba sigortası satın almanızı öneririz:

 • Hızlı, kolay ve kullanışlıdır.
 • Kasko poliçelerini karşılaştırabilir ve en uygun poliçeyi en rekabetçi fiyata bulabilirsiniz.
 • Minimum evrak işi var.
 • İlgili aracılar yoktur.

Aracınızın, kendinizin ve mali durumunuzun en iyi şekilde korunması için her zaman kapsamlı Bny Sigorta araba sigortası poliçesini öneriyoruz. Kapsamlı bir poliçe, sizi üçüncü şahıs sorumluluğuna karşı, ayrıca aracınıza gelebilecek zararları, ferdi kaza sigortası ve daha fazlasını karşılayacaktır. Tabii ki, bir araba sigortası poliçesini diğerine tercih etme kararı tamamen size ve gereksinimlerinize bağlıdır.

Araba sigorta poliçenizi zamanında yenilemediyseniz, sorun değil. Bny Sigorta ile yeni bir poliçe alabilirsiniz. Ancak, kapsama alanınızda bir kesinti olduğu için, öncelikle aracı muayene etmesi için adresinize bir müfettiş veya eksper göndermemiz gerekebilir. Yeni araba sigortası poliçesini eski poliçenin bitiş tarihinden itibaren 90 gün içinde satın alırsanız, varsa NCB’nizi talep etmeye hak kazanmalısınız.

Bny Sigorta araba sigortası talep süreci hızlı ve tamamen sorunsuzdur. Süreci başlatmak için çevrimiçi talep de bulunabiirsiniz. Ayrıntılara bir göz atacağız ve arabanızı gönderebileceğiniz bir ağ garajı önereceğiz. Tam bir araç kontrolünden sonra, araç sigorta poliçesi belgelerinizde belirtilen şartlara göre onarım masraflarını size geri ödeyeceğiz.

Nakitsiz talepler, önden para ödemek zorunda kalmadan arabanızı tamir ettirmenizi sağlar. Arabanızı bir ağ garajına gönderirseniz, onarım masraflarını doğrudan onlarla birlikte halledeceğiz. Nakitsiz taleplerde bekleme süresi veya geri ödeme zorluğu yoktur.

Sıfır amortisman çok popüler bir araba sigortası eklentisidir. Aracınızın çeşitli parçalarının düzenli amortisman maliyetlerine karşı mali durumunuzu korur. Bu eklentiyi Bny Sigorta araba sigortası poliçenizle birlikte almayı seçerseniz, bir parçanın tam değeri size geri ödenecektir. Bu kısmın amortismana tabi tutulmuş değeri dikkate alınmayacaktır.

Bny Sigorta araba sigortası poliçenizi çevrimiçi yenilemek hızlı ve kolaydır. Web sitemize gidin ve sağlanan kutuya aracınızın kayıt numarasını girin. İşlemi başlatmak için ‘Yenile‘ düğmesini tıklayın. Poliçe numaranız ve son poliçe yılında yaptığınız taleplerin sayısı gibi birkaç ayrıntıyı bize vermeniz gerekecektir. Daha sonra size IDV ve araba sigortası priminizi sağlayacağız. Ödemeyi yaptıktan sonra yeni poliçeniz düzenlenecektir. Elektronik kopyayı hemen e-postanıza göndereceğiz ve basılı kopya hazır olur olmaz kayıtlı adresinize gönderilecektir. Mevcut poliçenizin süresi dolmadan önce araba poliçesi yenileme sürecini tamamlamak her zaman en iyisidir.